Aukcia - I. Šillo

Vážení priatelia,

dávam do pozornosti aukciu holubov špičkového slovenského chovateľa Igora Šilla. Celý svoj chovateľský život zhromažďoval špičkový chovný materiál. V posledných rokoch sa zameral na holuby Koopman. Gerarda Koopmana v Ermerveene i niekoľkokrát navštívil a túto návštevu p. Koopman pred časom i opätoval. Holuby Koopman priniesli Igorovi Šillovi majstrovský titul v OZ Bratislava, rovnako holub "1709" reprezentoval na olympiáde v Nitre. Posledné roky sa pohybuje v absolútnej špičke majstrovstva OZ a veľmi úspešne i v rankingoch majstrovstiev Slovenska.

Ďalšie holuby do ktorých bola zverená Igorova dôvera sú holuby Leo Heremans - či už priamo od neho, Mariny van De Velde, Eijerkampovcov, SG Kroeger-Schumacher či dvojice Hagedorn-Becker. Vždy len z toho najlepšieho!

Dlhé trate lietajú holuby od kamaráta - vinára Bertolda Lutza z Nemecka a holuby pôvodom Aarden a Cor de Heijde. Napriek tomu, že Igor holuby nekošuje na maratónske trate, originál od neho u maďarského chovateľa už ako ročný umiestnil 3x maratónsku trať a ďalší rok aj jeden maratón vyhral!!!

Famózny kúsok sa podaril Igorovi pred rokom, keď jeho holub vyhral finálový pretek v testovacej stanici v Poľsku!

Je niekoľko holubníkov na Slovensku, Čechách i Poľsku, ktoré môžu za skvelé posily ďakovať Igorovi Šillovi.

 

Tí, ktorí poznajú Igora Šilla vedia, že okrem tohom že rád importuje holuby i rád chová. Jeho stratégiou je, že novozískané holuby sa snaží udržať príbuzenským párením. Najkrajšie mláďatá z týchto párení, zväčša vychované po chovnej sezóne, sú železnou istotou do budúcnosti. Tieto holuby sú ďalšie roky držané vo voliérach, prípadne s limitovanou možnosťou odchovu maximálne 1 hniezda. Síce nákladný postup, ale ak vzácne zviera vypadne, jeho priamy potomok je ihneď k dispozícii.

Niekoľko holubov vychovaných z chovných holubov je ponúknutých v tejto dražbe, rovnako je ponúknutých 10 starých chovných holubov, ktoré pôsobili v chove.  Napriek tomu, že niektoré samce sú staršie, plodnosť a špičkový stav  všetkých holubov je garantovaný.

Treba povedať, že ich ďalší súrodenci sedia a budú ďalej sedieť na Igorovom holubníku.

Ideálna šanca ako sa dostať k holubom z originálov Koopman, Prange, Puttmann, Dirk van Dyck či Van-Hove Uytterhoeven, Eijerkamp, Rutten, Leo Heremans, Lutz, ...  či k originálom od Kenny Hollander, Robert Venus, Robert Klement, Van-Hove Uytterhoeven, José Ledesma Batista,  za zlomok ich pôvodnej ceny.

Veľa zábavy a šťastnú ruku pri výbere posíl.

 

Niekoľko fotografií:

Návšteva u Gerarda Koopmana v Holandsku

Igor pred holubníkom vdovcov

 

Olympionik kategórie "H" vychovaný z holubov Koopman

Igor Šillo a loftmanager Roman na návšteve u Gerarda Koopmana v Holandsku

Igor Šillo a loftmanager Roman na návšteve u Gerarda Koopmana v Holandsku

Gerard Koopman na návšteve v Senci