Tim Sulovskych - INFO

Základ holubníka Teamu Súlovských je postavený na holuboch od G. Niesa a A. Sommera. Ku Gunterovi Niesovi sa podarilo Tonovi dostať počas jeho pracovných výjazdov v Nemecku. Živil sa tu ako murár a počas víkendov, keď sa nepracovalo, chodil zabezpečovať chod pozemku veľmi bohatému Nemcovi – Gunterovi Niesovi, ktorý bol zhodou okolností jeden z najlepších chovateľov Nemecka. Takže okrem miešania malty, natierania, strihania stromov ... a vlastne všetkého čo prišlo, sa týmto spôsobom dostal k tomu najlepšiemu čo v tom čase v Nemecku lietalo. Pán Nies prevádzkoval firmu v oblasti výherných automatov, preto u neho problém s peniazmi skutočne nebol a mohol si dovoliť kúpiť prakticky čokoľvek. Priateľské vzťahy s p. Normannom, G. Vandenabeele, N. Peirenom, Hansom R. Reimannom a najmä nákupy z toho najlepšieho, posúvali Guntera vopred mílovými krokmi. 

Všetkých spomenutých zaiste poznáte, možno okrem H. Reimanna. Ten bol v tom období známy tým, že sa mu podarilo zakúpiť celú liaheň mláďat u v tom čase veľmi slávnej rodiny Vanhee v Belgicku. S týmito holubmi sa začal ten pravý „koncert“ a po zakrížení do jeho vlastnej línie sa stal niekoľkokrát majstrom RV a nebolo výnimkou, že mal z preteku prvých 10 až 15 holubov, jedenkrát dokonca prvých 21 cien! Obzvlášť ho preslávila jeho slávna „30“tka, ktorý pochádzal z holubov Vanhee, konkrétne z línie „Atoom“, a kríženia na holuby Grondelaers.. Z tohoto zrejme pochádza tvrdosť holubov línie Nies u Súlovských. Línia „30“ pomohla mnohým nemeckým majstrom a mnohí z nich nedajú na ňu dodnes dopustiť.

Tvrdá ruka Niesových ošetrovateľov a samotného Guntera nedovolili prežiť priemernému holubovi. Častokrát dostali líšky na brehu Rýna na večeru i niekoľkotisícového holuba, ktorý neplnil stanovené kritériá.

Arno Sommer

Už v r. 2005 to bol starší pán. Je to majiteľ niekoľkých predajní značky Peugeot v Nemecku. Peniaze u neho pri nákupoch holubov tiež nehrajú žiadnu rolu. Tento človek mal len jeden problém, nekamarátil sa s rodokmeňmi. Tono dostal len poznámky na papieri, originál rodokmene len k nahliadnutiu. Mal mnoho originálov napr. od Verstraeteho. Treba povedať, že tieto holuby sa ukázali skutočne TOP! Tieto holuby tiež patria medzi piliere chovu Teamu Súlovského.  Vedia vyhrať pretek, letia ako mláďatá, ročné i staršie. Jeden z originálov sa dostal Poništiakovcom  (konkurenti z OZ Topoľčany) a vychovali z neho 1. náhradníka na olympiádu v Budapešti v kategórii „B“. 

K tomuto základu boli postupne prikupované holuby od Máchovcov, holuby pôvodom od L. Potúčka z línie olympionikov Petra Trosta, janssenské holuby rôzneho pôvodu zo zahraničia a od P. Bachára, holuby línie Figo a Van Dyck. Do chovu bol zakúpený aj jeden originál od G. Koopmana,  J. Poortvlieta H. Vredevelda. Na aukcii, ktorá prebehla na tomto webe bola zakúpená holubička od M. Rudorfera (AT). Ako hovoria Súlovský, bola to ďalšia trefa do čierneho.

V zapárení na 2 pôvodné línie dokázali tieto holuby vychovať skutočne elitných pretekárov. Sú to holuby, ktoré dominujú nielen v silnej konkurencii OZ Topoľčany, rovnako aj na regionálnej i celoslovenskej úrovni /viď. informácie dole o výsledkoch v súťažiach/.

Keď som sa Súlovských spýtal, čo ich motivovalo k tomu, že prečo pár dní pred chovnou sezónou chce predať také množstvo holubov, tak som od Tona dostal takúto odpoveď: Musíme znížiť stav! V OZ Topoľčany sa chystá evidencia, Samo sa chystá do školy, a ja to bez jeho pomoci stíhať nebudem. Nemali sme žiadny kľúč a tak sme  jednoducho z každej línie čosi pustili. Sú to podľa môjho názoru veľmi kvalitné holuby, veď sme ich mali pripravené pre náš vlastný chov!“

Vážení priatelia, je tu možnosť mať tieto holuby doma a prvé odchovy už túto sezónu otestovať na pretekoch vo vlastnej konkurencii. Sú to holuby, kde kvalita rodokmeňov je podčiarknutá výsledkami, ktoré najmä v poslednej dekáde možno súverénne označiť ako jedny z najlepších na Slovensku.

 

Viac informácií z "holubárskej kuchyne" rodiny Súlovských už čoskoro na tomto mieste.

Celá rodina Súlovských s Dr. Teresom, na finálovom preteku Majstrovstiev sveta v Nitre v septembri 2012, kde ich holub z línie Arno Sommer obsadil 2. miesto v celkovom poradí!  

Cenné trofeje, ktoré sa už nezmestia do obývačkového nábytku sú uložené na zemi vedľa sedačky. Ani trofej za 1. miesto v súťaži Intermasjtrovstva v rámci Slovenska sa  nezmestila do police.

Samuel zdedil vášeň a cit pre holuby po svojom otcovi Antonovi.

 

Momentálna pretekárska hviezda na holubníku Súlovských je 11-01108-456, dcéra orig. Koopmana.

DOSIAHNUTÉ VÝSLEDKY:

OZ Topoľčany:

1.Majster  OZ  TO Krátke trate  2009,2010,2011,2013,2014

2. Majster  OZ  TO Stredné trate 2009                                                                                                                                 

1. Majster  OZ  TO Stredné trate 2010,2011,2013,2014

1. Majster OZ  TO Dlhé trate 2010,2013,2014                    

2009: 3. miesto OZ staré

2010: 1.miesto OZ staré

2011: 2. miesto OZ staré

2013:  1.miesto OZ staré

2014: 1.miesto OZ staré   

2014: 2. miesto mladé

 

NÁRODNÉ:

2008, 2009. 2010: 2.miesto mladý chovateľ  MS

2011: 1.miesto mladý chovateľ  MS                     

2013: 1. MAJSTER  SLOVENSKA  KT

2014: 2.MAJSTER SLOVENSKA SDT   

2014: 4. miesto ročné holuby                              

2014: 1.miesto INTERMAJSTROVSTVO SLOVENSKA

 

2010: 2. Generálny majster Letu Zdar 2010

2012: 2.miesto Majstrovstvá sveta v Nitre ml. chovateľov