Vážení priatelia,

dávam do pozornosti predaj holubov za fixné ceny špičkového slovenského chovateľa Igora Šilla. Celý svoj chovateľský život zhromažďoval špičkový chovný materiál. V posledných rokoch sa zameral na holuby Koopman. Gerarda Koopmana v Ermerveene i niekoľkokrát navštívil a túto návštevu p. Koopman pred časom i opätoval. Holuby Koopman priniesli Igorovi Šillovi majstrovský titul v OZ Bratislava, rovnako holub "1709" reprezentoval na olympiáde. Posledné roky sa pohybuje v absolútnej špičke majstrovstva OZ a veľmi úspešne i v rankingoch majstrovstiev Slovenska.

Je smola, že v poslednej sezóne 2016 strávil 2/3 pretekovej sezóny starých holubov v nemocnici, bez akejkoľvek možnosti byť pri holuboch. S mláďatami však i v sezóne 2016 vylietal 2. miesto v silnej konkurencii OZ Bratislava.

Ďalšie holuby do ktorých bola zverená Igorova dôvera sú holuby Leo Heremans - či už priamo od neho, Mariny van De Velde, Eijerkampovcov, SG Kroeger-Schumacher či dvojice Hagedorn-Becker. Vždy len z toho najlepšieho!

Dlhé trate lietajú holuby od kamaráta - vinára Bertolda Lutza z Nemecka a holuby pôvodom Aarden a Cor de Heijde. Napriek tomu, že Igor holuby nekošuje na maratónske trate, originál od neho u maďarského chovateľa už ako ročný umiestnil 3x maratónsku trať a ďalší rok aj jeden maratón vyhral!!!

Famózny kúsok sa podaril Igorovi pred dvomi rokmi, keď jeho holub vyhral finálový pretek v testovacej stanici v Poľsku!

Je niekoľko holubníkov na Slovensku, Čechách, Maďarsku i Poľsku, ktoré môžu za skvelé posily ďakovať Igorovi Šillovi. Pozitívnou správou je, že chovatelia sa na jeho adresu vracajú rok čo rok. Určite je to výsledkom spokojnosti so získaným materiálom.

 

Tí, ktorí poznajú Igora Šilla vedia, že okrem toho, že rád importuje holuby i rád chová. Jeho stratégiou je, že novozískané holuby sa snaží udržať príbuzenským párením. Najkrajšie mláďatá z týchto párení (a najmä zo starších holubov), zväčša vychované po chovnej sezóne, sú železnou istotou do budúcnosti. Tieto holuby sú ďalšie roky držané vo voliérach, prípadne s limitovanou možnosťou odchovu maximálne 1 hniezda. Síce nákladný postup, ale ak vzácne zviera vypadne, jeho priamy potomok je ihneď k dispozícii.

Niekoľko mláďat vychovaných z chovných holubov, najmä z 3.-4. liahne je ponúknutých v tejto dražbe, rovnako je ponúknutých niekoľko staršíh holubíc, ktoré pôsobili ako vdovy.  Špičkový zdravotný stav u všetkých holubov je garantovaný.

Ideálna šanca ako sa dostať k holubom z originálov Koopman, Prange, Puttmann, Dirk van Dyck či Van-Hove Uytterhoeven, Eijerkamp, Rutten, Leo Heremans, Lutz, ... 

Veľa zábavy a šťastnú ruku pri výbere posíl. Verím, že noví majitelia sa pripoja k už śirokej skupine chovateĺov, ktorá s odchovmi po holuboch od Igora Šilla dosiahla pekné úspechy.

 

Niekoľko fotografií:

Návšteva u Gerarda Koopmana v Holandsku

Igor pred holubníkom vdovcov

 

Olympionik kategórie "H" vychovaný z holubov Koopman

Igor Šillo a loftmanager Roman na návšteve u Gerarda Koopmana v Holandsku

Igor Šillo a loftmanager Roman na návšteve u Gerarda Koopmana v Holandsku

Gerard Koopman na návšteve v Senci

---

Časť trofejí

Holuby zakúpené na aukciách a špičkových holubníkoch v Západnej Európe

Igor Šillo na titulke poľského časopisu. Pohľad z terasy rodinného domu s výhľadom na časť areálu, kde je umiestnená časť pretekárov.